AKTUALNOŚCI

Zagłosuj na Dobrego Dziennikarza 2022!

25 listopada 2022

Już po raz czwarty najlepszy dziennikarz roku otrzyma nagrodę Dobrego Dziennikarza. Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 11 grudnia.

Ruszyło internetowe głosowanie na przedstawiciela mediów, który wg Państwa powinien otrzymać nagrodę Dobrego Dziennikarza 2022. To nagroda, która stała się rozpoznawalna poprzez swoje poprzednie edycje oraz osoby, które ją otrzymały. Byli to rozpoznawani i doceniani Polscy dziennikarze, którzy reprezentują wysoki poziom rzetelności dziennikarskiej. W latach poprzednich nagroda powędrowała do Janusza Schwertnera (ONET), Andrzeja Stankiewicza (ONET) oraz Jakuba Wiecha (Energetyka24.com).

W tym roku oprócz nagrody głównej, dziennikarze nominowani są w czterech dodatkowych kategoriach: dziennikarstwo śledcze, publicystyka, nowe media, dziennikarstwo społeczne. W kategorii nagroda główna Dobrego Dziennikarza 2022 nominowanych zostało 18 dziennikarzy. Nominowanych w kategoriach dodatkowych jest 20 innych przedstawicieli mediów! Nominowani do nagrody reprezentują media ogólnopolskie, takie jak wp.pl, TVN24, TOK FM, Do Rzeczy, Wprost, Krytyka Polityczna, wyborcza.pl, Sieci, Polityka, Tygodnik Powszechny, Gazeta Wyborcza, onet.pl i wiele innych. Oprócz tego wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele nowych mediów i kanałów autorskich, jak chociażby Katastrofy i Konflikty Światowe, czy Ciekawe Historie.

Co zrobić żeby zagłosować oraz w jaki sposób będą wybierani nominowani w poszczególnych kategoriach? Należy wejść na naszą stronę internetową przeznaczoną konkursowi i oddać swój głos. Warto dodać, że głosowanie jest całkowicie darmowe.

Wśród dziennikarzy, którzy otrzymają najwięcej głosów w kategorii głównej kapituła konkursu wybierze Dobrego Dziennikarza 2022. W czterech pozostałych kategoriach nagroda zostanie przyznana dziennikarzom, którzy otrzymali najwięcej głosów internautów.

Nagroda Dobrego Dziennikarza 2022 oraz pozostałe wyróżnienia zostaną wręczone 16 grudnia 2022 podczas Gali Dobrego Dziennikarstwa, która odbędzie się ostatniego dnia I Kongresu Debaty Publicznej. Zachęcamy do wzięcia udziału w obu wydarzeniach, poprzez rejestrację:

Poprzednie edycje konkursu Dobrego Dziennikarza cieszyły się sporym zainteresowaniem. Koniecznie przeczytajcie o nich poniżej i zobaczcie relacje!