Konferencja
podsumowująca projekt

Już 14.12.2023 w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu “Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE! Odbędzie się ona w godzinach 13:00-17:45 przy ul. Brackiej 25/III w Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy”. Podczas konferencji zaplanowanych zostało wiele ciekawych wydarzeń, tj. panel dyskusyjny, prezentacja rezultatów działań projektu, prezentacja projektu ustawy zmieniającej funkcjonowanie mediów w Polsce, a także wręczenie nagród Dobrego Dziennikarza 2023. Aby wziąć udział w konferencji (bezpłatnie) należy wypełnić formularz na dole strony.

GDZIE?

Warszawa, “Marzyciele i Rzemieślnicy”, ul. Bracka 25/III

KIEDY?

14.12.2023

CEL?

Podsumowanie projektu “Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE!”

.O projekcie

Projekt “Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE!” ma na celu monitorowanie przekazów medialnych, promowanie zdrowego dialogu między ludźmi pomimo różnic, w tym przede wszystkim na trudne i kontrowersyjne tematy oraz propozycje zmian w prawie dotyczącym funkcjonowania mediów.
Dotychczas wydane zostały cztery raporty podsumowaujące cykle obywatelskiego monitoringu mediów dotyczące: (1) pandemii COVID-19, (2) wojny na/w Ukrainie, (3) stanu i roli kościoła katolickiego w Polsce oraz (4) zmian klimatu. Przeprowadziliśmy też debaty eksperckie i pogłębione rozmowy na powyższe tematy ramach cyklu “Lepiej rozmawiajMY”. Ostatnim obszarem wobec którego realizowano działania projektowe była sytuacja osób LGBTQ+. Raport w tym temacie już niebawem! Jednym z najważniejszych elementów projektu była praca nad projektem ustawy o mediach. Bieżące wydarzenia projektowe można śledzić na innej podstronie.

PROGRAM KONFERENCJI

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne dla uczestników/czek, zapewniamy także poczęstunek

.Możliwość zgłaszania się na konferencję wygasła 10.12.2023