INDID

NASZ ZESPÓŁ

Poznajmy się! Oto członkowie naszego zespołu, którzy dbają o jakość pracy INDID. Każda z poniższych osób dysponuje unikalnymi talentami i niepowtarzalnymi cechami, które wspólnie dają – miejmy nadzieję – znakomity efekt. To co nam przyświeca, to transparentność i jawność naszych działań. Jeśli masz pytania i chcesz skontaktować się z kimś z nas, po prostu dzwoń lub pisz!

Zespół INDID
Sara Smyczek Gołebiewska

Sara
smyczek-gołębiewska

Członkini Zarządu, koordynatorka wolontariuszy
i praktykantów

Prawniczka, doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Miłośniczka kotów i od niedawna psów. Aktywnie odwiedza siłownię i matę do ćwiczeń. Istnieją podejrzenia, że posiadła moc rozciągania doby. Kiedy nikt nie patrzy podjada żelki.

Filip A. Gołębiewski

Filip
a. gołębiewski

Prezes Zarządu, dyrektor zarządzający (CEO), fundraiser
Socjolog, fascynat zachowań społecznych. Doktorant w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Academia Rerum Socialium UMK w Toruniu. Pomysłodawca i fundator Instytutu Dyskursu i Dialogu. Człowiek o wielu talentach. Ciekawy świata ludzi, sposobu w jaki działają i komunikują się ze sobą. Gra na gitarze i śpiewa.

Marta Błażejewska

Marta
Błażejewska

Członkini Zarządu, Kierownik administracyjna, prowadząca warsztaty
Absolwentka pedagogiki UMK, napisała pracę magisterską na temat Public Relations w edukacji medialnej. Prowadząca warsztaty dla dzieci, a także zajęcia środowiskowe na toruńskich obszarach leśnych zwanych powszechnie „Barbarką”.

Zadaniem zarządu jest podejmowanie decyzji co do kierunków działań i dalszego rozwoju
Instytutu Dyskursu i Dialogu, a także reprezentowanie go na zewnątrz. Wszelkie decyzje staramy się podejmować wspólnie. Tak, aby łącząc różne perspektywy i talenty zawsze wybrać najlepszą drogę. Żadna z powyższych osób, za pracę w zarządzie, nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.

Marlena Sztyber

Marlena
Sztyber

Liderka teamu reprezentacyjnego, weryfikatorka analiz wolontariuszy
Medioznawczyni, prawniczka, doktorantka nauk o mediach oraz aplikantka radcowska. Od 2014 roku członkini zespołu Laboratorium Badań Medioznawczych UW. Nazywana pieszczotliwie “Grażyną Torbicką” w wersji INDID.

Anita Kwiatkowska

Anita
Kwiatkowska

Liderka Teamu analitycznego, weryfikatorka analiz wolontariuszy
Z INDID związana prawie od początku. Jest także współzałożycielką i członkinią Zarządu SAME. Jej analityczny umysł najbardziej ceni sobie pracę w ciszy i spokoju. Doktorantka Nauk o mediach Uniwersytetu Warszawskiego, która zawsze musi uczyć się nowych rzeczy. Posiada wszystkie planszówki świata.

Andżelika Sochacka

Andżelika
Sochacka

Liderka teamu promocyjnego, Social Media Ninja
Z wykształcenia kognitywistka i psycholog biznesu. W INDID – projektantka graficzna, zajmująca się prowadzeniem social mediów naszej fundacji. Zarządza również Teamem Promocyjnym. Wolny czas lubi spędzać w aktywny sposób – najwyżej notowaną formą ruchu jest taniec. Czasem też niespodziewanie farbuje włosy.

Wiktor Nowak

Wiktor
Nowak

Lider teamu publicystycznego, weryfikator analiz wolontariuszy
Absolwent prawa, aplikant radcowski, ekspert i szkoleniowiec z zakresu fake news i zagrożeń mediów społecznościowych. Aktywista NGO, koordynator projektów. Pracuje w Fundacji Centrum Solidarności. W przeszłości Prezes Zarządu Stowarzyszenia Demagog. Zagorzały fan Igi Świątek.

Adrianna Szaposznikow

Adriana
Szaposznikow

Koordynatorka projektu EMPATHY badającego przejawy islamofobii w mediach
Socjolożka i antropolożka kultury. Kochająca wyrażać się artystycznie tancerka, graficzka i miłośniczka podróży. Otwarta na ludzi, wrażliwa na sztukę i piękno świata. Pracuje w poradni psychologicznej. Wraz z Adą Lasinkiewicz tworzą duet idealny. Jak będziecie w Trójmieście – zaprosi Was na naleśniki.

Mateusz Bartoszewicz

Mateusz
Bartoszewicz

Trener, ekspert i weryfikator analiz wolontariuszy
Doktorant Nauk o Polityce na Uniwersytecie Wrocławskim (w zasadzie, to już prawie doktor). Przewodniczący Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 2019-2020. W ostatnim czasie sprawdza swoje możliwości współpracy z dużymi korporacjami. Zawsze uśmiechnięty!

Wiktoria Wojtkowicz

Wiktoria
Wojtkowicz

Wolontariuszka w teamie publicystycznym, weryfikatorka analiz wolontariuszy
Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, obecnie studentka Psychologii. Z INDID związana od 2020 roku. Swoje zainteresowanie obszarem przekazów medialnych argumentuje: “Słowa od zawsze stanowiły dla mnie integralną część życia.

Piotr A. Rączkowiak

Piotr
A. Rączkowiak

Wolontariusz w teamie reprezentacyjnym, członek zespołu EMPATHY
Absolwent studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od lat zaangażowany w działalność badawczą i analityczną Instytutu Dyskursu i Dialogu (INDID) oraz Stowarzyszenia Analityków Mediów Elektronicznych (SAME). Konstruktywny maruda o zawsze nienagannych fryzurze i stroju.

Anna Piotrowska

Anna
Piotrowska

Wolontariuszka w teamie publicystycznym, weryfikatorka analiz wolontariuszy
Studentka kierunku Nowe Media na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Jednak jak sama twierdzi studia magisterskie pragnie rozpocząć w Warszawie. Ania to ambitna wolontariuszka związana z Instytutem Dyskursu i Dialogu od sierpnia 2020 roku. Pracuje w telewizji w Płocku. Zawsze pierwsza polubia i komentuje posty INDID. Chodzący Dobry Duch!

Mikołaj Lien Che Wu

Mikołaj
Lien Che Wu

Wolontariusz w teamie analitycznym
Absolwent komunikacji społecznej oraz historii. Ciekawy świata podróżnik, który lubi zarówno odkrywać nowe zakątki świata, jak i powracać do starych. Uważa, że nie ma nudnych miejsc, są tylko ludzi, którzy nie potrafią ich docenić.

Ada Suder

Alicja
Nowakowska

Wolontariuszka w teamie publicystycznym
 Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i medioznawstwo Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo zajmuje się planowaniem strategii marketingowych. W Teamie Publicystycznym spełnia swoje zamiłowanie do pisania.  Prywatnie jestem towarzyską i optymistyczną osobą, a “stanie w miejscu” zdecydowanie nie jest dla niej.

Ela Sypniewicz

Ela
Sypniewicz

Wolontariuszka w teamie reprezentacyjnym
Obroniła licencjat z Socjologii Grup Dyspozycyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa. Hubert Głuch to jej kompan i przyjaciel.

Angelika Olearczyk

Angelika
Olearczyk

Wolontariuszka w teamie publicystycznym
Ukończyła licencjat z socjologii ekonomicznej na UWr, obecnie studiuje zarządzanie, oraz kończy studia podymplomowe z E-marketingu w biznesie. Członkini Teatru Ej!Aj!, w którym udziela się aktorsko oraz zajmuje się promocją wydarzeń, w tym mikrograntowego cyklu warsztatów Pryvit! // Привіт! na wrocławskiej Wielkiej Wyspie.

Hubert Głuch

Hubert
Głuch

Wolontariusz w teamie publicystycznym
Obronił licencjat z socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną. Zaangażowany harcerz i dobry człowiek. Po prostu.

 

Ada Suder

Agnieszka
Ptasik

Studentka stosunków międzynarodowych oraz politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Udziela się społecznie w organizacjach pozarządowych. Lubi wychodzić do teatru oraz na kameralne koncerty. Nie wyobraża sobie dnia bez dobrej kawy. Uwielbia podróżować, poświęca na to każdą wolną chwilę. Uczy się włoskiego, bo kocha Włochy i włoski styl życia. Wśród członków INDID-u znana jest z dodawania zdjęć smakowitych potraw na portalach społecznościowych. Obecnie należy do teamu reprezentacyjnego.

Ada Suder

Ada
Suder

Wolontariuszka w teamie publicystycznym
Z wykształcenia socjolożka, którą pasjonują nowe media, marketing oraz psychologia. Uwielbia pisać teksty o różnorodnej tematyce, co sprawiło, że odnalazła się w Teamie Publicystycznym INDID.

Karolina Sieradzan

Karolina
Sieradzan

Wolontariuszka w Teamie Promocyjnym
Pełna życia fotografka i analizatora komunikacji międzyludzkiej. Kocha czytać i zbierać pocztówki z miejsce gdzie była. W wolnych chwila podróżowanie staje się jej odłączeniem od rzeczywistości – nie ma swojego miejsca na Ziemii.

Karolina Sieradzan

Szymon
Orzeszek

Wolontariusz w Teamie Analitycznym
Socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, autor w redakcji GRY-OnLine. Pasjonat historii oraz (prawie) wszystkich kultur świata. Amatorski łucznik i szermierz, potrafi wykuć miecz. Nerd do kwadratu, siedzący po szyję w świecie książek fantasy i sci-fi oraz gier komputerowych. 

KOMISJA REWIZYJNA

Dr PAWEŁ
BOHUSZEWICZ

Członek komisji rewizyjnej

Paweł Bohuszewicz, pracuje w Katedrze Antropologii Literatury i Nowych Mediów na Wydziale Humanistycznym UMK na stanowisku profesora uczelni. Od lat zajmuje się sprawami, które przekraczają granice naukowych (sub)dyscyplin: od „zwrotu chłopskiego” po sarmatyzm, od romansu (literackiego) po powieść, od teorii literatury po jej antropologię. Autor dwóch książek i szeregu artykułów opublikowanych m. in. w „Tekstach Drugich”, „Kulturze Współczesnej”, „Pamiętniku Literackim”. Redaktor naczelny „Dyskursu & Dialogu”.

Dr Wiesława Duży

Dr WIESŁAWA
DUŻY

Członkini komisji rewizyjnej
Pracownik Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, zafascynowana tematyką starości, autorka publikacji Pamiętnikarze polscy przełomu XVIII I XIX wieku wobec starości, zainteresowana procesami historycznymi, a także edukacją i animowaniem życia seniorów.

Dr ARKADIUSZ
LEWANDOWSKI

Członek komisji rewizyjnej
 Doktor nauk o polityce, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor m.in. książki Akcja Wyborcza Solidarność. Centroprawica w poszukiwaniu modelu współpracy (2016). Zainteresowania naukowe koncentruje na teoriach współczesnego kryzysu demokracji oraz polskich partiach i systemie partyjnym.