INDID

LUPA MEDIALNA

Lupa Medialna to bez wątpienia nowatorskie narzędzie. Na czym polega jego innowacyjność? Wpisujesz jakie media Cię interesują, jaka forma przekazu, zakres tematyczny materiałów medialnych i dostajesz konkretne odpowiedz. Możesz sprawdzić na przykład czy w danym miesiącu konkretna telewizja prezentowała materiał zaliczany do fake newsa? Zakres tematyczny jest o wiele większy.
Narzędzie jest więc wyszukiwarką treści, jakie pojawiają się w materiałach prezentowanych przez media w Polsce, telewizje, prasę, radia, portale internetowe. Ma za zadanie pokazywać rzetelność i obiektywizm dziennikarską. Oceny dokonujesz samodzielnie.

LUPA MEDIALNA

Lupa Medialna jest elementem naszych działań w ramach INDID MEDIA WATCH, badań prowadzonych w sposób ciągły przez nasz zespół i wolontariuszy w dedykowanym do tego systemie INDUŚ. Lupa Medialna daje możliwość upowszechnienia badań przekazów medialnych szerszemu gronu odbiorców.

Dla kogo jest LUPA MEDIALNA

Narzędzie jest przydatne dziennikarzom, politykom, studentom, badaczom oraz zwykłym obywatelom – dzięki Lupie Medialnej sprawdzisz jakie treści prezentowane są w mediach!