AKTUALNOŚCI

Lepiej RozmawiajMY o Kościele katolickim z Katarzyną Olszewską

28 lutego 2023

W ramach projektu Lepiej RozmawiajMY spotkaliśmy się z Katarzyną Olszewską i rozmawialiśmy o Kościele katolickim. Tę rozmowę można znaleźć na naszym kanale na YouTube.

Z doktor teologii Katarzyną Olszewską, psycholog oraz historyczką badającą Pismo Święte, pracującą z dziećmi i młodzieżą rozmawialiśmy na temat stanu i roli Kościoła Katolickiego w Polsce. Nie omijaliśmy trudnych tematów. Poruszyliśmy zagadnienia dotyczące grzechów Kościoła, głównie pedofili i rozliczeń z nią związanych. Zadaliśmy pytania o potrzebę bycia we wspólnocie oraz potrzebie ewentualnych zmian, jakich potrzebuje ta wielowiekowa instytucja. Wreszcie zapytaliśmy co dobrego Kościół obecnie robi oraz działania papieża we współczesnym świecie.

Rozmowa jest realizowana w ramach cyklu Lepiej RozmawiajMy. Przeprowadziliśmy już kilka debat oraz wywiadów z ciekawymi ludźmi. Odbyły się już dotychczas na temat pandemii covid-19 oraz wojny w Ukrainie. Na temat Kościoła katolickiego debatowaliśmy już w grudniu 2022 r. w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie z prof. Pawełem Boreckim, prof. Jarosławem Macałą, dr Arkadiuszem Fordońskim, ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim oraz Kamilem Sulejem z Civitas Christiana.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Katarzyną Olszewską na temat Kościoła katolickiego w całości na INDID TV!

Wcześniejsze rozmowy w ramach cyklu Lepiej RozmawiajMY znajdziecie pod linkiem: Lepiej rozmawiajmy – INDID

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu “Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE!” Projekt realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.