ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE WYDARZENIE
Gala Dobrego Dziennikarstwa 2022
Już po raz czwarty Instytut Dyskursu i Dialogu wręczy nagrodę Dobrego Dziennikarza, czyli najbardziej obywatelskie wyróżnienie w polskim dziennikarstwie! Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ zakłada wręczenie wyróżnień w aż pięciu kategoriach! Oprócz nagrody głównej także w: dziennikarstwie śledczym, dziennikarstwie nowych mediów, publicystyce i dziennikarstwie społecznym. W poprzednich latach laureatami naszego konkursu byli: Janusz Schwertner, Andrzej Stankiewicz i Jakub Wiech. W tym roku nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej Gali, na którą można się zarejestrować poprzez tę stronę. Zapraszamy!
KIEDY?
16 grudnia 2022, godz. 18:30
GDZIE?
Warszawa – Centrum Prasowe Foksal
CEL?
Wręczenie nagród w konkursie Dobry Dziennikarz 2022
.Zagłosuj na swoich faworytów!
Głosowanie na poniższe osoby jest całkowicie DARMOWE. Każda osoba może oddać tylko 1 głos w każdej z kategorii. Głosy oddane z powtarzających się numerów IP będą przez nas odrzucane. Zasady głosowania są następujące:
- W przypadku nagrody głównej głosowanie obywateli wyłania czwórkę finalistów, spośród której Kapituła Konkursu wyłania zwycięzcę/czynię.
- W przypadku nagród w kategoriach dodatkowych zwycięzcę/czynię wyłania bezpośrednio głosowanie internetowe!
Poniższe kandydatury opierają się głównie o prace redakcji portalu DobrzyDziennikarze.pl
Szczegółowe zasady konkursu “Dobry Dziennikarz 2022” znajdują się w regulaminie na dole niniejszej strony. Zachęcamy do oddawania głosów poniżej!
Już teraz zapewnij sobie miejsce na gali wypełniając poniższy formularz!
.Zarezerwuj sobie miejsce na Gali Dobrego Dziennikarstwa 2022!
.Nominowani do otrzymania nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2022(GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!)
.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" (GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!)
.Nominowani w kategorii "Publicystyka"(GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!)
.Nominowani w kategorii "Nowe media"(GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!)
.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo społeczne"(GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!)
Przeczytaj UZASADNIENIE NOMINACJI
Kapituła KonkursuDOBRY DZIENNIKARZ 2022
Prof.
Tomasz Gackowski
Medioznawca i historyk, doktor habilitowany nauk społecznych (nauki o komunikacji społecznej i mediach), profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW, autor licznych artykułów i książek z zakresu metodologii badań medioznawczych i społecznych, analiz dyskursu i narracji.
Prof.
Monika Kaczmarek-Śliwińska
Prof.
Magdalena Szpunar
Prof.
Jacek Pyżalski
Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekspert w zakresie edukacji medialnej. Autor licznych badań i publikacji naukowych w tym zakresie. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań. Zainteresowania badawcze związane są z zagadnieniami: agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia, cyberprzemocy wśród młodzieży.
Dr
Klaudia Rosińska
Specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji i cyberbezpieczeństwa, pedagog, współpracownik NASK oraz wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, autorka książki “Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie” oraz artykułów naukowych na temat psychologicznej podatności na dezinformację.
Dr
Bartłomiej Łódzki
Dr
Ewa Modrzejewska
Prof.
Lucyna Szot
Politolog, prawnik, medioznawca, profesor uczelniany Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalność: prawo prasowe i autorskie. Jej dodatkowe kwalifikacje zawodowe to aplikacja sędziowska i radcowska. Łączy teorię z praktyką ‒ wiele lat współpracowała z dziennikiem regionalnym „Słowo Polskie”, Oddziałem Dolnośląskim Ruch S.A. i Radiem Publicznym Wrocław S.A. Zainteresowania naukowe Badaczki to komunikowanie polityczne, prawo mediów, ochrona własności intelektualnej, studia nad dziennikarstwem, prawo pracy, zarządzanie informacją, transformacja systemowa i cyfrowa mediów i dziennikarstwa.
Dr hab. Kamila Kamińska-Chełminiak
doktor habilitowana nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. W pracy naukowej zajmuje się cenzurą w Polsce (1944–1990), twórczością i życiem polskich publicystów/redaktorów XX wieku oraz różnymi aspektami działalności Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa oraz historią mediów w Polsce XX w. Autorka wielu publikacji w tym zakresie. Recenzent periodyku naukowego „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi”.
Prof.
Agnieszka Hess
Marcin
Bartnicki
Zastępca Redaktora Naczelnego portalu Wirtualna Polska. W przeszłości kierował działem Nowe Technologie wp.pl Były pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.
Dr
Dominika Popielec
Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Instytucie Komunikacji Społecznej i Mediów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Laureatka wyróżnienia dla wybitnych młodych naukowców. Autorka książki “Dziennikarstwo Śledcze. Istota, funkcjonowanie, perspektywy”
Chcesz zostać PARTNEREM GALI?
Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działania, a przy okazji wypromować prowadzoną przez siebie działalność (np. biznesową), to zostań partnerem-sponsorem!
Gala Dobrego Dziennikarstwa 2022 jest integralnie połączona z organizowanym przez nas Kongresem Debaty Publicznej. Przygotowaliśmy różne pakiety, jeśli chcesz poznać ich szczegóły skontaktuj się z nami. Osobą odpowiedzialną jest Kamil Miliszewski (k.miliszewski@indid.pl, 506491091).
KomitetORGANIZACYJNY
Filip
A. Gołębiewski
Dyrektor Programowy
Sara Smyczek-Gołębiewska
Marta
Błażejewska
Biuro kongresowe
Kamil
Miliszewski
Public relations i kontakt ze sponsorami
Andżelika
Sochacka
Obsługa graficzna i promocja