ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE WYDARZENIE

Gala Dobrego Dziennikarstwa 2024

Już po raz szósty Instytut Dyskursu i Dialogu wręczy nagrodę Dobrego Dziennikarza, czyli najbardziej obywatelskie wyróżnienie w polskim dziennikarstwie! Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ zakłada wręczenie wyróżnień w aż pięciu kategoriach! Oprócz nagrody głównej także w: dziennikarstwie śledczym, dziennikarstwie nowych mediów, publicystyce i dziennikarstwie społecznym. W poprzednich latach laureatami naszego konkursu byli: Janusz Schwertner (2019), Andrzej Stankiewicz (2020), Jakub Wiech (2021), Tomasz Rożek (2022), Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak (2023). W tym roku nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej Gali, która odbędzie się 5.12.2024 o godz. 17:00. Zapraszamy!

KIEDY?

5 grudnia 2024, godz. 17:00

GDZIE?

Warszawa – SzaWa Conference ul. Jutrzenki 137

CEL?

Wręczenie nagród w konkursie Dobry Dziennikarz 2024

.Zagłosuj na swoich faworytów!

Głosowanie na poniższe kandydatury jest całkowicie DARMOWE. Każda osoba może oddać tylko 1 głos w każdej z kategorii. Głosy oddane z powtarzających się numerów IP będą przez nas odrzucane. Osoba (lub duet), która zdobędzie najwięcej prawidłowych głosów w głosowaniu internetowym otrzyma od nas nagrodę w danej kategorii.

Poniższe kandydatury opierają się głównie o prace redakcji portalu DobrzyDziennikarze.pl 

Szczegółowe zasady konkursu „Dobry Dziennikarz 2024” znajdują się w regulaminie na dole niniejszej strony. Zachęcamy do oddawania głosów poniżej!

.Nominowani do otrzymania nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2024

Dobry Dziennikarz 2022 - nagroda główna (głosowanie)
Oddaj głos w kategorii NAGRODA GŁÓWNA:
Start Over

.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo śledcze"

Dobry Dziennikarz 2022 - śledcze (głosowanie)
Wybierz osobę (lub osoby), która/e Twoim zdaniem powinna/y otrzymać nagrodę Dobrego Dziennikarza 2024 w kategorii "Dziennikarstwo Śledcze":
Start Over

.Nominowani w kategorii "Publicystyka"

Dobry Dziennikarz 2022 - publicystyka (głosowanie)
Wybierz osobę, która Twoim zdaniem powinna otrzymać nagrodę Dobrego Dziennikarza 2024 w kategorii "Publicystyka":
Start Over

.Nominowani w kategorii "Nowe media"

Dobry Dziennikarz 2022 - Nowe Media
Wybierz osobę (lub osoby), która/e Twoim zdaniem powinna/y otrzymać nagrodę Dobrego Dziennikarza 2024 w kategorii "Dziennikarstwo Nowych Mediów":
Start Over

.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo społeczne"

Dobry Dziennikarz 2022 - Społeczne
Wybierz osobę, która Twoim zdaniem powinna otrzymać nagrodę Dobrego Dziennikarza 2024 w kategorii "Dziennikarstwo Społeczne":
Start Over

Kapituła KonkursuDOBRY DZIENNIKARZ 2024

Andżelika Sochacka

Dr
Klaudia Rosińska

Specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji i cyberbezpieczeństwa, pedagog, współpracownik NASK oraz wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, autorka książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie” oraz artykułów naukowych na temat psychologicznej podatności na dezinformację.

Andżelika Sochacka

Dr
Bartłomiej Łódzki

Politolog, medioznawca, adiunkt w Zakładzie Komunikowania Międzynarodowego (ISM Uniwersytetu Wrocławskiego). Jego działalność naukowa i badawcza koncentruje się na komunikacji politycznej, nowych technologiach komunikacyjnych, mediach społecznościowych i procesach mediatyzacji. Członek PTKS, PTNP i ECREA. Autor i redaktor licznych publikacji naukowych, w tym książki „The Covid-19 Pandemic as challenge for media and communications studies” (Routledge, 2022). Współautor podręcznika akademickiego „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju” (Scholar, 2022).
Andżelika Sochacka

Dr
Ewa Modrzejewska

Medioznawczyni i badaczka retoryki, adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół: retoryki (argumentacji) w komunikacji publicznej, pragmatyki językowej i analizy dyskursu. Nagrodzona w VIII edycji konkursu „Studiów Medioznawczych” za pracę doktorską pt. Spór polityczny jako strategia retoryczna. Na podstawie materiału prasowego w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości 2005-2007 oraz Platformy Obywatelskiej 2007-2009. Redaktor czasopisma „Res Rhetorica”.
Andżelika Sochacka

Dr Monika Wawer

Doktor, pracownik Zakładu Nowych Mediów Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki formatów i gatunków telewizyjnych oraz nowych technologii w dziennikarstwie: robot journalism, data journalism. Zainteresowania badawcze łączy z pracą w mediach, przed laty w radiu publicznym, obecnie w TVN Grupie Warner Brothers Discovery. Ten punkt widzenia praktyka wzbogaca jej perspektywę badawczą i charakteryzuje jej dorobek naukowy.  

Andżelika Sochacka

Prof.
Tomasz Gackowski

Medioznawca i historyk, doktor habilitowany nauk społecznych (nauki o komunikacji społecznej i mediach), profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW, autor licznych artykułów i książek z zakresu metodologii badań medioznawczych i społecznych, analiz dyskursu i narracji.

Andżelika Sochacka

Filip Gołębiewski, INDID

Filip A. Gołębiewski – socjolog, fascynat zachowań społecznych, działacz trzeciego sektora, innowator społeczny, doktorant UMK. Prezes zarządu i Dyrektor Zarządzający fundacji Instytut Dyskursu i Dialogu. Prezes zarządu Federacji na rzecz Lepszej Debaty Publicznej. Pomysłodawca edukacyjnych gier planszowych i aplikacji. Zainteresowany szczególnie analizą dyskursu, mediami, komunikacją masową i sposobami na przeciwdziałanie dezinformacji.
Andżelika Sochacka

Wiktor Nowak, INDID

Redaktor naczelny portalu DobrzyDziennikarze.pl, stały pracownik Instytutu Dyskursu i Dialogu, ekspert ds. dezinformacji i baniek informacyjnych. W przeszłości prezes zarządu stowarzyszenia Demagog.
Andżelika Sochacka

Sara Smyczek-Gołębiewska

Członek zarządu INDID, koordynator wolontariuszy, doktorantka w Szkole Doktorskiej UŚ

Andżelika Sochacka

Janusz Schwertner

redaktor naczelny Goniec.pl, pierwszy laureat nagrody Dobrego Dziennikaza
Andżelika Sochacka

Marcin
Bartnicki

Zastępca Redaktora Naczelnego portalu Wirtualna Polska. W przeszłości kierował działem Nowe Technologie wp.pl Były pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.

Andżelika Sochacka

Dr
Dominika Popielec

Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa UMCS. Laureatka wyróżnienia dla wybitnych młodych naukowców. Autorka książki „Dziennikarstwo Śledcze. Istota, funkcjonowanie, perspektywy”