ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE WYDARZENIE

Gala Dobrego Dziennikarstwa 2024

Już po raz szósty Instytut Dyskursu i Dialogu wręczy nagrodę Dobrego Dziennikarza, czyli najbardziej obywatelskie wyróżnienie w polskim dziennikarstwie! Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ zakłada wręczenie wyróżnień w aż pięciu kategoriach! Oprócz nagrody głównej także w: dziennikarstwie śledczym, dziennikarstwie nowych mediów, publicystyce i dziennikarstwie społecznym. W poprzednich latach laureatami naszego konkursu byli: Janusz Schwertner (2019), Andrzej Stankiewicz (2020), Jakub Wiech (2021), Tomasz Rożek (2022), Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak (2023). W tym roku nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej Gali, która odbędzie się 5.12.2024 o godz. 17:00. Zapraszamy!

KIEDY?

5 grudnia 2024, godz. 17:00

GDZIE?

Warszawa – SzaWa Conference ul. Jutrzenki 137

CEL?

Wręczenie nagród w konkursie Dobry Dziennikarz 2024

.Zagłosuj na swoich faworytów!

Głosowanie na poniższe kandydatury jest całkowicie DARMOWE. Każda osoba może oddać tylko 1 głos w każdej z kategorii. Głosy oddane z powtarzających się numerów IP będą przez nas odrzucane. Osoba (lub duet), która zdobędzie najwięcej prawidłowych głosów w głosowaniu internetowym otrzyma od nas nagrodę w danej kategorii.

Poniższe kandydatury opierają się głównie o prace redakcji portalu DobrzyDziennikarze.pl 

Szczegółowe zasady konkursu „Dobry Dziennikarz 2024” znajdują się w regulaminie na dole niniejszej strony. Zachęcamy do oddawania głosów poniżej!

Już teraz zapewnij sobie miejsce na gali wypełniając poniższy formularz!

.Zarezerwuj sobie miejsce na Gali Dobrego Dziennikarstwa 2024!Wydarzenie towarzyszące konferencji MEDIA METER 2024

MEDIA METER
Deklaruję osobisty, stacjonarny udział w konferencji MEDIA METER w dniu 5.12.2024 i zobowiązuję się do poinformowania organizatora o mojej nieobecności najpóźniej na 7 dni przed konferencją:
Preferowana dieta:
Potwierdzam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności (dostępnej na: https://indid.pl/polityka-prywatnosci/) i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z jej postanowieniami.

.Nominowani do otrzymania nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2024(głosowanie zakończone)

.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo śledcze"

Głosowanie zakończone

.Nominowani w kategorii "Publicystyka"

Głosowanie zakończone

.Nominowani w kategorii "Nowe media"

Głosowanie zakończone

.Nominowani w kategorii "Dziennikarstwo społeczne"

Głosowanie zakończone

Kapituła KonkursuDOBRY DZIENNIKARZ 2024

Andżelika Sochacka

Dr
Klaudia Rosińska

Specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji i cyberbezpieczeństwa, pedagog, współpracownik NASK oraz wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, autorka książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie” oraz artykułów naukowych na temat psychologicznej podatności na dezinformację.

Andżelika Sochacka

Dr
Bartłomiej Łódzki

Politolog, medioznawca, adiunkt w Zakładzie Komunikowania Międzynarodowego (ISM Uniwersytetu Wrocławskiego). Jego działalność naukowa i badawcza koncentruje się na komunikacji politycznej, nowych technologiach komunikacyjnych, mediach społecznościowych i procesach mediatyzacji. Członek PTKS, PTNP i ECREA. Autor i redaktor licznych publikacji naukowych, w tym książki „The Covid-19 Pandemic as challenge for media and communications studies” (Routledge, 2022). Współautor podręcznika akademickiego „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju” (Scholar, 2022).
Andżelika Sochacka

Dr
Ewa Modrzejewska

Medioznawczyni i badaczka retoryki, adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół: retoryki (argumentacji) w komunikacji publicznej, pragmatyki językowej i analizy dyskursu. Nagrodzona w VIII edycji konkursu „Studiów Medioznawczych” za pracę doktorską pt. Spór polityczny jako strategia retoryczna. Na podstawie materiału prasowego w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości 2005-2007 oraz Platformy Obywatelskiej 2007-2009. Redaktor czasopisma „Res Rhetorica”.
Andżelika Sochacka

Dr Monika Wawer

Doktor, pracownik Zakładu Nowych Mediów Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki formatów i gatunków telewizyjnych oraz nowych technologii w dziennikarstwie: robot journalism, data journalism. Zainteresowania badawcze łączy z pracą w mediach, przed laty w radiu publicznym, obecnie w TVN Grupie Warner Brothers Discovery. Ten punkt widzenia praktyka wzbogaca jej perspektywę badawczą i charakteryzuje jej dorobek naukowy.  

Andżelika Sochacka

Prof.
Tomasz Gackowski

Medioznawca i historyk, doktor habilitowany nauk społecznych (nauki o komunikacji społecznej i mediach), profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW, autor licznych artykułów i książek z zakresu metodologii badań medioznawczych i społecznych, analiz dyskursu i narracji.

Andżelika Sochacka

Filip Gołębiewski, INDID

Filip A. Gołębiewski – socjolog, fascynat zachowań społecznych, działacz trzeciego sektora, innowator społeczny, doktorant UMK. Prezes zarządu i Dyrektor Zarządzający fundacji Instytut Dyskursu i Dialogu. Prezes zarządu Federacji na rzecz Lepszej Debaty Publicznej. Pomysłodawca edukacyjnych gier planszowych i aplikacji. Zainteresowany szczególnie analizą dyskursu, mediami, komunikacją masową i sposobami na przeciwdziałanie dezinformacji.
Andżelika Sochacka

Wiktor Nowak, INDID

Redaktor naczelny portalu DobrzyDziennikarze.pl, stały pracownik Instytutu Dyskursu i Dialogu, ekspert ds. dezinformacji i baniek informacyjnych. W przeszłości prezes zarządu stowarzyszenia Demagog.
Andżelika Sochacka

Sara Smyczek-Gołębiewska

Członek zarządu INDID, koordynator wolontariuszy, doktorantka w Szkole Doktorskiej UŚ

Andżelika Sochacka

Janusz Schwertner

redaktor naczelny Goniec.pl, pierwszy laureat nagrody Dobrego Dziennikaza
Andżelika Sochacka

Marcin
Bartnicki

Zastępca Redaktora Naczelnego portalu Wirtualna Polska. W przeszłości kierował działem Nowe Technologie wp.pl Były pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.

Andżelika Sochacka

Dr
Dominika Popielec

Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa UMCS. Laureatka wyróżnienia dla wybitnych młodych naukowców. Autorka książki „Dziennikarstwo Śledcze. Istota, funkcjonowanie, perspektywy”