AKTUALNOŚCI

Debata “Porozmawiajmy o wojnie”

6 października 2022

Jednym z ważniejszych tematów ostatniego półrocza jest temat wojny w Ukrainie. Debata “Porozmawiajmy o wojnie” będzie okazją do pokazania jej różnych aspektów, też konsekwencji ekonomicznych i społecznych.

Zapraszamy do udziału w debacie pn. „Porozmawiajmy o wojnie”, która odbędzie się o godz. 18:00 w dniu 10 października 2022 r. w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Pretekstem do przeprowadzenia debaty będzie raport wydany przez Instytut Dyskursu i Dialogu podsumowujący monitoring przekazów medialnych nt. pierwszych 150 dni wojny na/w Ukrainie. Celem debaty jest omówienie najważniejszych aspektów tej wojny z różnych perspektyw. Porozmawiamy nie tylko o sposobach jej prezentowania w mediach, ale też o samym jej przebiegu i konsekwencjach dla Polski i świata. Chcemy poruszyć również tematy związane z falą uchodźców z Ukrainy do naszego kraju oraz społecznych i ekonomicznych konsekwencji działań wojennych dla Polski. WSTĘP WOLNY!

Wśród ekspertów będą:

Marcin Ogdowski – pisarz, dziennikarz, były korespondent wojenny, obecnie pisze m. in. dla „Tygodnika Przegląd”.

Witold Jurasz – pisarz, dyplomata, dziennikarz zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwem, były urzędnik m.in. polskiej Ambasady w Moskwie, chargé d`affaires RP w Białorusi.

Arkadiusz Lewandowski – adiunkt Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, politolog zainteresowany sprawami geopolitycznymi.

Marcin Chruściel – prezes zarządu Instytutu Nowej Europy, analityk spraw geopolitycznych.

Józef Lang – ekspert Klubu Jagiellońskiego ds. Ukrainy.

Chrystyna Misiewicz – adiunkt Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, od lat mieszkająca w Polsce obywatelka Ukrainy.