AKTUALNOŚCI

2. Zjazd Stacjonarny II edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej SOCNGO

5 lipca 2022

W dniach 10-12 czerwca w Toruniu odbył się 2. Zjazd Stacjonarny II edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. W czasie zjazdu realizowane były warsztaty z modułu „Twórczość”.

Warsztaty z modułu „Twórczość” odnoszą się do szeroko pojętych działań w świecie twórczości wirtualnej. Spotkania przeprowadziły Sara Smyczek Gołębiewska oraz Joanna Ospalska-Cieślak. 

Sara Smyczek Gołębiewska to prawniczka z pasją to tworzenia, a w obszarze jej zainteresowań znajduje się głównie prawo autorskie. Warsztaty, które przeprowadziła w sobotę odnosiły się właśnie do tej kwestii. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się tego, jak korzystać legalnie z zasobów dostępnych w Internecie, na co zwrócić uwagę, aby ich praca nie stała się plagiatem oraz jakie są konsekwencje takiego wykroczenia. Nie zabrakło ciekawych case’ów, w tym już słynnego, który dotyczy „Johna Lemona” i Yoko Ono. 

Niedziela była dniem warsztatów prowadzonych przez Joannę Cieślak-Ospalską. Jest ona ekspertką w zakresie prowadzenia własnej marki online. Na spotkaniu wzięła pod lupę temat social mediów. Tego dnia Uczestnicy dowiedzieli się co tak naprawdę różni poszczególne portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram, czym jest oraz w jaki sposób powinien być kreowany internetowy contet, aby przyciągnął jak najwięcej odbiorców.

To był bardzo owocny weekend. Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego zjazdu za obecność, chęć aktywnego uczestnictwa i wspaniałe wspomnienia!

„Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” to wspólne przedsięwzięcie Instytut Dyskursu i Dialogu oraz Stowarzyszenia Demagog w trakcie którego skupiamy się na edukacji medialnej.

Projekt został objęty patronatem portalu ngo.pl

Obejrzyj spotkanie inaugurujące projekt:

Projekt „Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.