AKTUALNOŚCI

ZmieńMY to razem w Krakowie – spotkanie dot. zmian w prawie regulującym funkcjonowanie mediów

18 kwietnia 2023

13 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące zmian w prawie regulującym funkcjonowanie mediów. Wspólnie z osobami zainteresowanymi działaniem mediów spotkaliśmy się w Spółdzielni Ogniwo, przy ul. Smolki 11a. Omówione zostały najistotniejsze aspekty współczesnego dziennikarstwa. Nie zabrakło refleksji nad tym, co mogłoby poprawić jakość funkcjonowania mediów z perspektywy zmian prawnych.

Ustawy regulujące funkcjonowanie mediów zostały określone kilkanaście lat temu. Niestety nie są one adekwatne do tego, w jaki sposób media funkcjonują dziś, w czasach postępującej rewolucji cyfrowej. Proponowane przez polityków zmiany w tym zakresie często są kontrowersyjne lub stronnicze. Dlatego chcemy wyjść temu na przeciw! Podczas organizowanych przez nas spotkań konsultacyjnych chcemy wspólnie z Wami stworzyć projekt ustawy odpowiadający na potrzeby przedstawicieli mediów i redakcji (dziennikarzy, publicystów, researcherów, wydawców, właścicieli, itp.), Youtuberów, przedstawicieli branży Public Relations, prawników i aktywistów zainteresowanych tematyką wolności słowa.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu już za nami. W najbliższym czasie czekają nas spotkania w Gdańsku (18.04.2023), Warszawie ( 9.05.2023), a także jedno online!
Jeżeli chcesz w aktywny sposób wpłynąć na zmianę w prawie medialnym – koniecznie dołącz do nas!