AKTUALNOŚCI

ZmieńMY to razem w Gdańsku – spotkanie dot. zmian w prawie regulującym funkcjonowanie mediów

19 kwietnia 2023

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu “Lepiej rozmawiajmy i zmieńMY media na DOBRE!”. Było to drugie spotkanie konsultacyjne dotyczące zmian w prawie regulującym funkcjonowanie mediów.

Tym razem spotkaliśmy się w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności, aby wspólnie pochylić się nad problemem dotyczącym prawa medialnego w Polsce.

Ustawa Prawo Prasowe w Polsce jest z roku 1984 i mimo wielu nowelizacji potrzebuje dalszych zmian. Dotychczasowe próby zmian proponowane przez polityków nie przyniosły korzystnych rezultatów, często okazywały się być stronnicze, odpowiadające na potrzeby danej opcji politycznej.

Jako obywatele wychodzimy z inicjatywą opracowania projektu ustawy dotyczącej prawa medialnego. Zapraszamy więc do wspólnego stworzenia projektu ustawy, który odpowiadałby na potrzeby przedstawicieli różnych sektorów związanych z wolnością słowa.

Przed nami jeszcze dwa spotkania – 9 maja w Warszawie, a także jedno online. Jeżeli chcesz aby prawo medialne funkcjonowało lepiej – koniecznie dołącz do nas!