AKTUALNOŚCI

Spotkanie z przedstawicielkami Rady Seniorów

5 października 2022

Za nami pierwsze spotkanie z przedstawicielkami Rady Seniorów Miasta Torunia, które odwiedziły nas, żeby porozmawiać o szczegółach współpracy przy naszym projekcie “Obywatelska Agencja Ratingowa”.

Projekt “Obywatelska Agencja Ratingowa” ruszył 1 lipca 2022 roku. Jego celem jest zaangażowanie wolontariuszy w monitoring oraz ocenę jakość funkcjonowania polskich mediów i przyznawania im not ratingowych.

W czasie spotkania rozmawialiśmy o sytuacji seniorów w Toruniu oraz możliwościach podjęcia wspólnych działań. Nie obyło się bez dyskusji na temat debaty publicznej w Polsce, polskich mediów i ich postrzegania przez seniorów. Radę Seniorów Miasta Torunia tworzą osoby doświadczone w działalności społecznej, od wielu lat aktywnie pracujące na różnych obszarach życia w Toruniu. Głównym obszarem działalności Rady jest podejmowanie aktywności w celu integracji środowiska osób starszych w mieście i wzmacniania ich udziału w życiu lokalnym.

Radzie Seniorów Miasta Torunia dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Projekt sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO 2022 Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego