AKTUALNOŚCI

Slot Art Festival 2022

13 lipca 2022

Muzyka, warsztaty, ale też okazja do prezentacji naszej fundacji i prowadzonych przez nas działań – to wszystko przez pięć dni na Slot Art Festival 2022. Nasza obecność w Strefie Inicjatyw Społecznych i Twórczych to też przede wszystkim okazja do spotkania się z ludźmi i przeprowadzenia ciekawych rozmów.

Chociaż Slot Art Festival oficjalnie zaczynał się we wtorek 5 lipca, zespół INDID był już na polu namiotowym dzień wcześniej. Dzięki temu mieliśmy odpowiednio dużo czasu, aby się rozgościć i zwiedzić to piękne miejsce jakim jest Opactwo Cystersów w Lubiążu.

Następny dzień, czyli wtorek, spędziliśmy na stworzeniu naszego stanowiska na Strefie Inicjatyw Społecznych i Twórczych, na którym prezentowały się organizacje pozarządowe z całej Polski. W środę korytarze Opactwa Cystersów przepełniły się osobami, które z zainteresowaniem pytały nas „co tam mamy”.

Co dokładnie mieliśmy?
Przygotowaliśmy kilka ciekawych atrakcji. Jedną z nich była możliwość samodzielnego wykonania przypinki z hasłami takimi jak „Buszujący w mediach”, „Media? Think it over”, „Nie siedź w bańce”. Hasła te często były punktem wyjściowym do tego, aby zacząć inspirującą rozmowę i odpowiedzieć na pytanie „Co z tymi mediami?”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze czasopismo „Dyskurs i Dialog”, szczególnie najnowszy numer, który przyjechał z nami na festiwal prosto z drukarni. Ponad to codziennie o godzinie 18:00 zaczynaliśmy rozgrywkę naszej autorskiej gry planszowej „IV Władza”, która przedstawia schemat działania przekazów informacyjnych.

Przestrzeń festiwalu gromadziła wiele inspirujących postaci. Braliśmy udział w licznych spotkaniach i warsztatach. W Strefie Inicjatyw Społecznych i Twórczych, tuż za rogiem, mogliście również spotkać przedstawicieli Salam Lab – stowarzyszenie działające na rzecz pomocy muzułmanom. Razem z Salam Lab współtworzymy projekt „Empathy”, a naszą rolą jest tu analiza dyskursu wokół islamofobii.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko w murach Opactwa Cystersów. Dziękujemy również organizatorom Slot Art. Festival, za możliwość tworzenia z Wami Strefy Inicjatyw Twórczych i Społecznych.

Po tygodniu owocnej pracy na przestrzeni Slot Art Festival, naładowani pozytywną energią wracamy do biura. Było niesamowicie i już czekamy na następny rok!