AKTUALNOŚCI

Fundacja INDID miejscem przyjaznym wolontariuszom!

16 grudnia 2022

Podczas I dnia Kongresu Debaty Publicznej odbywającego się w Warszawie 15.12.2022 roku, Instytut Dyskursu i Dialogu otrzymał z rąk Wojciecha Kaczmarczyka, dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, certyfikat Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom.

Uzyskanie wyróżnienie umożliwia wspieranie organizacji w rozwoju wolontariatu przez Korpus Solidarności. Proces certyfikacji wymaga zweryfikowania czy zgłaszające się organizacje wdrażają dobre praktyki w zakresie współpracy z wolontariuszami. Dzięki wyróżnieniu, można w jeszcze większym stopniu zadbać o jakość wolontariatu oraz dzielić się rozwiązaniami, które zostały wypracowane przez organizacje. Certyfikat przyznawany jest na okres 2 lat i w obecnej chwili posiadają go 163 podmioty. Proces certyfikacji obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opisanie m.in. sposobu rekrutacji wolontariuszy, ich nagradzania oraz formalnych i prawnych aspektów. Kolejnym krokiem jest odbycie rozmowy z ekspertem. Warunkiem przejścia do drugiego etapu jest jednak uzyskanie 75% punktów w pierwszej części.

Bardzo cieszymy się, że organizacja wolontariatu przez Instytut Dyskursu i Dialogu została doceniona i w dalszym ciągu będziemy dokładać wszelkich starań, aby proponowane przez nas rozwiązania odpowiadały na oczekiwania obecnych wolontariuszy i zgłaszających się do nas osób.