AKTUALNOŚCI

Komisja rewizyjna INDID

26 lutego 2024

Miło nam poinformować, iż Instytut Dyskursu i Dialogu powołał komisję rewizyjną. Dzięki temu nasze działania będą realizowane sprawniej i skuteczniej. Poniżej przedstawiamy członków Komisji Rewizyjnej:

dr Paweł Bohuszewicz

Pracuje w Katedrze Antropologii Literatury i Nowych Mediów na Wydziale Humanistycznym UMK na stanowisku profesora uczelni. Od lat zajmuje się sprawami, które przekraczają granice naukowych (sub)dyscyplin: od „zwrotu chłopskiego” po sarmatyzm, od romansu (literackiego) po powieść, od teorii literatury po jej antropologię. Autor dwóch książek i szeregu artykułów opublikowanych m. in. w „Tekstach Drugich”, „Kulturze Współczesnej”, „Pamiętniku Literackim” czy „Litteraria Copernicana”. Jako redaktor „Dyskursu & Dialogu” od lat ma przyjemność śledzić związki między mediami społecznościowymi i platformami internetowymi a demokracją.

dr Wiesława Duży

Pracownik Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, zafascynowana tematyką starości, autorka publikacji Pamiętnikarze polscy przełomu XVIII I XIX wieku wobec starości, zainteresowana procesami historycznymi, a także edukacją i animowaniem życia seniorów.

dr Arkadiusz Lewandowski

Doktor nauk o polityce, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor m.in. książki Akcja Wyborcza Solidarność. Centroprawica w poszukiwaniu modelu współpracy (2016). Zainteresowania naukowe koncentruje na teoriach współczesnego kryzysu demokracji oraz polskich partiach i systemie partyjnym.