Poznaj mechanizmy działaniaMediów

Instytut Dyskursu i Dialogu w 2019 roku uruchomił program edukacji medialnej w szkołach średnich.

INDID Edukacja Medialna
Instytut Dyskursu i Dialogu
Instytut Dyskursu i Dialogu
INDID
INDID Edukacja Medialna

Poznaj celIV WŁADZY

Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z mechanizmami funkcjonowania mediów (zarówno tradycyjnych jak i tzw. nowych mediów) oraz dostarczenie wiedzy nt. dziennikarstwa, komunikacji społecznej oraz relacji między polityką a rozprzestrzenianiem się informacji. Odbywa się to z użyciem nowoczesnego, interakcyjnego narzędzia edukacyjnego – opracowanej przez nasz zespół gry planszowej „Czwarta Władza”.

INDID Edukacja Medialna

Poznaj zasady GRY

Czwarta Władza to pierwsza gra planszowa z zakresu edukacji medialnej, która przekazuje wiedzę oraz uczy mechanizmów funkcjonowania współczesnych mediów i ich powiązań ze światem polityki. Gracze wcielają się w rolę redaktorów naczelnych konkretnych redakcji medialnych i decydują o ich obliczu poprzez wybór linii redakcyjnych. Następnie muszą nagłaśniac takie newsy, które sprzyjają ich realizacji, ale jednocześnie dbać o utrzymanie wystarczająco wysokich poziomów finansów i wiarygodności. Wszystko to przeplatane quizem, który – w przypadku prawidłowych odpowiedzi gracza – zwiększa jego szanse na zwycięstwo, ale go nie gwarantuje! Gra uczy podejmowania trudnych decyzji i mądrych, choć trudnych kompromisów.

INDID Edukacja Medialna

Zastosowanie IV Władzyw szkołach

Gra służy do przeprowadzania przez nas warsztatów w szkołach średnich, za pomocą których prowadzona jest edukacja medialna wśród uczniów. Zachęcamy szkoły i nauczycieli do kontaktu z koordynatorką programu Edukacja Medialna INDID – Sarą Smyczek-Gołębiewską (s.smyczek@indid.pl) celem poznania szczegółów współpracy.

INDID Edukacja Medialna
INDID Edukacja Medialna