AKTUALNOŚCI

“Dyskurs i Dialog” w bazie ERIH PLUS!

23 lutego 2023

Miło nam poinformować, że nasze czasopismo “Dyskurs i Dialog” dołączyło do bazy czasopism ERIH PLUS. Baza ERIH PLUS obejmuje 30 dziedzin z nauk społecznych i humanistycznych oraz indeksuje czasopisma, które istnieją przynajmniej dwa lata. 

The European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS) jest wykazem informacji bibliograficznych publikacji naukowych o charakterze akademickim. Indeks jest prowadzony przez Norweskie Centrum Danych Badawczych (Norwegian Centre for Research Data, NSD). Celem ERIH PLUS jest zwiększenie widoczności nauk społecznych i humanistycznych. Ma to skutkować większym zainteresowaniem tymi dziedzinami oraz przyczyniać się do promocji autorów oraz ich dorobku naukowego. W bazie nie znajdziemy książek, prac monograficznych, czy materiałów konferencyjnych. Indeksowanie czasopisma w bazie ERIH PLUS uwarunkowane jest czynnikami, które wyglądają następująco: czasopismo musi mieć ustaloną i ogólnie dostępną procedurę recenzowania, posiadać komitet redakcyjny wraz z podaniem afiliacji jego członków, sami autorzy artykułów powinni posiadać afiliację, czasopismo powinno posiadać ważny numer ISSN, artykuły muszą mieć streszczenie w języku angielskim, nie więcej niż 2/3 autorów może być afiliowane z tej samej instytucji. 

Cieszymy się, że “Dyskurs i Dialog” dołącza do bazy, która gwarantuje autorom istnienie w przestrzeni europejskiej nauki. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z naszym czasopismem, które jest dostępne w formie on-line oraz do zapoznania się z warunkami publikacji i składania oryginalnych prac naukowych. Informację jak to zrobić znajdują się pod adresem: 👉 https://dyskursidialog.org/call-for-papers/