AKTUALNOŚCI

Dwa Brzegi. Dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać na kontrowersyjne społecznie tematy?

11 października 2023

Dlaczego coraz mocniej zamykamy się w tzw. bańkach informacyjnych i nie potrafimy przez to normalnie ze sobą rozmawiać? Dlaczego różnice w światopoglądzie czy w preferencjach politycznych sprawiają, że pozwalamy sobie na wzajemną pogardę, hejt i poczucie wyższości wobec “tych z obcego plemienia”? Dlaczego odbieramy godność innym tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzamy?

Zapraszamy na debatę “Dwa Brzegi. Dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać na kontrowersyjne społecznie tematy?”, podczas której zaproszeni eksperci i ekspertki spróbują udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Debata odbędzie się tuż po wyborach parlamentarnych, co sprawi, że nie da się uniknąć rozmowy o antagonizującej kampanii wyborczej. Chcemy jednak ten temat potraktować szerzej i uwzględnić kwestie światopoglądowe w kontrowersyjnych tematach w debacie publicznej, typu: sytuacja osób LGBT, aborcja, zmiany klimatu, itp.

Wśród potwierdzonych już panelistów/ek znajdują się:

  • Jakub Wygnański, prezes fundacji Stocznia;
  • dr Katarzyna Bąkowicz, Uniwersytet SWPS;
  • Konrad Piasecki, redaktor współpracujący z największymi mediami w Polsce.

Pozostali paneliści są w trakcie potwierdzania.

Debata jest zaplanowana na 23.10.2023, w godz. 18:00-20:00 w “Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych”, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Fundacją Stocznia – przedstawicielem Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Zaobserwuj wydarzenie na Facebooku, aby być na bieżąco!
👉 👉 https://fb.me/e/QQX2LGTp 👈👈