AKTUALNOŚCI

Debata „Czy to już koniec pandemii Covid-19”?

13 lipca 2022

Za nami pierwsza debata z cyklu „Lepiej rozmawiajMY”. Spotkanie dotyczyło pandemii Covid-19. W kolejnych debatach będziemy poruszali równie istotne tematy społeczne oraz analizowali przekazy medialne, które ich dotyczą.

Dociera do nas o wiele mniej informacji na temat Covid-19 niż kilka miesięcy temu. Może to prowadzić do wniosków, że szczyt pandemii już za nami. Ale czy na pewno? Wczoraj (30.06.2022) spotkaliśmy się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, żeby odpowiedzieć na pytanie „Czy to już koniec pandemii covid-19?”, a na naszym Facebooku prowadzona była transmisja online. Uczestnikami debaty byli:

  • dr hab. Michał Wróblewski – socjolog i filozof, profesor Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi badania w obszarze studiów nad nauką i techniką oraz socjologii medycyny, zdrowia i choroby.
  • Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa, animator kultury, znawca historii sztuki.
  • Nikola Bochyńska – redaktor naczelna portalu CyberDefence24.pl, badająca jak nowe technologie wpływają na zmiany społeczne i jakie konsekwencje niesie za sobą dezinformacja.
  • dr Klaudia Rosińska – pedagog, specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji i cyberbezpieczeństwa. W trakcie spotkania uczestnicy przedstawiali swoje stanowiska wobec wydarzeń związanych z wybuchem pandemii. Różnorodność stanowisk była powodem dynamicznej, ale zarazem kulturalnej debaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim panelistom za udział w tej jakże interesującej dyskusji! Dziękujemy również wszystkim odbiorcom za obecność i zainteresowanie.