Zaangażuj się !

ZAANGAŻUJ SIĘ!

Żeby realizować naszą misję potrzebujemy Ciebie. To nie pomyłka. Właśnie Ciebie. Możesz dołożyć swoją cegiełkę do budowania lepszej debaty publicznej, lepszego dziennikarstwa i lepszej komunikacji między nami. Jeśli tylko chcesz. Każda z poniższych form jest dla nas ważna. Jeśli możesz i chcesz – pomóż nam finansowo – to najbardziej efektywna z możliwości. Jeśli nie jesteś w stanie – zostań naszym wolontariuszem, zorganizuj spotkanie z nami w swojej miejscowości, lub po prostu opowiedz o nas swoim znajomym. Bo dobre nowiny powinny się szerzyć w świecie! Wybierz z poniższych opcji te, które Ci odpowiadają. Z góry dziękujemy! 🙂

Przekaż darowiznę

Prosimy – jeżeli zgadzasz się z naszą misją, wpłać na nasze konto dowolną sumę, która jest przede wszystkim zgodna z TOBĄ i Twoim budżetem. Oto dane do wpłaty:

Instytut Dyskursu i Dialogu
ul. Świętej Katarzyny 5/3
87-100 Toruń
nr konta bankowego: 60 1140 2004 0000 3302 7909 7333

Koniecznie w tytule przelewu wpisz: „Darowizna na cele statutowe”

Idealnym dla nas rozwiązaniem byłoby, gdybyś ustawił/a stałe zlecenie na jakąś kwotę co miesiąc. Każdego naszego stałego Darczyńcę obiecujemy szanować, doceniać i regularnie informować na co przeznaczane są Jego/Jej darowizny. Jeśli jednak nie jesteś w stanie tego zrobić – nic nie szkodzi. Jednorazowa wpłata jest także dla nas niezwykle ważna i przybliża do realizacji naszej misji.

Jeżeli dokonasz wpłaty, daj nam koniecznie znać czy chcesz, abyśmy Twoje imię i nazwisko umieścili w powstającej „Galerii Darczyńców”. Nie każdy życzy sobie, aby jego/jej dane były dostępne publicznie. Osoby te wolą zachować anonimowość. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko – napisz na biuro@indid.pl, wraz z ładnym zdjęciem 😉 Chcemy Ci godnie podziękować!

 

Zostań wolontariuszem

To wspaniale, że ta opcja Cię zaciekawiła! Jeżeli zgadzasz się z naszą misją i wyznajesz podobne wartości, to zachęcamy Cię serdecznie do współpracy z nami w formie wolontariatu. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę, skokowy rozwój, i pracę w niepowtarzalnej atmosferze. W zależności od Twoich kompetencji, umiejętności i zainteresowań dobierzemy dla Ciebie odpowiednią aktywność. Wstępnie możemy zaoferować następujące pola współpracy:

  • monitoring mediów
  • współprowadzenie warsztatów w szkołach
  • praca biurowa
  • asysta podczas eventów
  • kwestie dokumentacyjne
  • research

Przyjmujemy w INDID taką zasadę, że po roku solidnego wolontariatu proponujemy takiej osobie również inne formy współpracy – tym razem płatnej. Zapraszamy!

Zorganizuj spotkanie

Nasza siedziba mieści się w Toruniu. Ale działamy w skali całego kraju! Wszędzie tam, gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, gdzie są gazety, gdzie docierają radio, telewizja, Internet. Wszędzie tam, gdzie są jakieś potrzeby w zakresie mediów – chcemy się pojawić.

Z przyjemnością odwiedzimy zatem również Twoją miejscowość. Pomóż nam zorganizować spotkanie! Rzeczy, które będą niezbędne to:

  1. Sala – przestronna, z krzesłami dla uczestników, rzutnikiem multimedialnym i stołem, ja którym będziemy mogli się rozstawić z materiałami;
  2. Uczestnicy – co najmniej 15 osób zainteresowanych naszymi działaniami, którym opowiemy o naszych działaniach, współczesnych mediach i zagrożeniach z nimi się wiążących. Dyskusja będzie otwarta i dostosowana do potrzeb odbiorców. Zachęcimy ich również do zaangażowania się w nasze działania.
  3. Lokalne media – daj znać dziennikarzom z Twojej miejscowości, że przyjedziemy i będziemy rozmawiać o stanie mediów. Chętnie poznamy ich opinie, problemy, z jakimi się borykają czy wyzwania, przed którymi stają.

To chyba wszystko. Daj nam tylko znać czy jesteś w stanie pomóc nam (przynajmniej częściowo) zrefundować koszty naszego przyjazdu. Jeśli nie – spróbujemy zorganizować je w inny sposób.

Do zobaczenia! 🙂

Opowiedz znajomym

To dla nas bardzo ważne. Chcemy, żeby nasze działania rozprzestrzeniały się możliwie jak najszerzej. Dlatego ta forma zaangażowania jest nie do przecenienia! Jeżeli opowiesz 10 swoim znajomym, rodzinie, przyjaciołom, to już dla nas będzie ogromna forma wsparcia. Kto wie komu spośród tych 10 osób spodoba się nasza misja i zechce dołączyć?

Pamiętaj jednak, że INDID nigdy nie zmusza, ani nie używa nachalnych metod narzucania się komukolwiek. Jeżeli osoba, którą próbujesz zainteresować naszymi działaniami po prostu sobie tego nie życzy – odpuść. Nigdy nic na siłę 🙂

Oczywiście w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych form komunikowania się są media społecznościowe. Dlatego gorąco Cię zachęcamy do polubiania naszych fanpage’y i udostępniania ich znajomym.

Z góry dziękujemy!

MASZ PYTANIA?  NAPISZ DO NAS!

9 + 2 =

KONTAKT

 

Instytut Dyskursu i Dialogu
ul. Świętej Katarzyny 5/3, 87-100 Toruń

TEL. 509143332
biuro@indid.pl

 

Jeśli chcesz się z nami spotkać i porozmawiać, nie wahaj się, napisz do nas!