Zjazd Wolontariuszy INDID 2022

 

W dniach od 20 do 22 maja odbywał się Zjazd Wolontariuszy INDID 2022. Wydarzenie miało miejsce w Toruniu. Wolontariusze i Wolontariuszki przybyli do nas z różnych części Polski, aby rozwinąć swoje kompetencje poprzez udział w warsztatach, a także zacieśnić więzi w zespołach poprzez wspólną integrację i dobrą zabawę. 

 

 
Spotkaliśmy się w piątek o 17:00 na sali konferencyjnej w Hotel Kopernik, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zjazdu, wręczenie pakietów powitalnych, a następnie integracja wprowadzająca nieco rozluźnienia. Potem był czas na obiadokolację, a wieczorem spotkaliśmy się ponownie, aby popracować razem w teamach i omówić zmiany rozwojowe dotyczące pracy naszych Wolontariuszy i Wolontariuszek!
 
Sobota rozpoczęła się od warsztatów z przedstawicielką Kotwic Kariery Martą Szabłowską, których celem było zweryfikowanie naszych kompetencji dotyczących działania w zespole. Wolontariusze wspólnie przygotowali potencjalny wniosek grantowy w ramach zadania „Łowcy dezinformacji”, który pokazał nam jak owocna może być współpraca między zespołami. Po wspólnych warsztatach odbyły się indywidualne rozmowy pomiędzy Wolontariuszami a psycholog Martą Szabłowską, podsumowujące kompetencje uczestników. Następnym elementem był wykład dotyczący zaawansowanych technik wyszukiwania informacji za pomocą Google, prowadzony przez doktor Natalię Pamułę-Cieślak. W międzyczasie odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa, a po całym dniu aktywnych działań przyszedł czas na spacer uliczkami toruńskiej starówki i integrację przepełnioną zabawnymi konkursami i lawiną śmiechu. 
 
Niedziela była dniem podsumowującym nasze działania. Był to też czas na refleksję nad tym jakie działania podjąć, aby INDID stał się jeszcze lepszy. Zaangażowanie naszych Wolontariuszy i Wolontariuszek pozwoliło nam wyciągnąć ciekawe wnioski na temat tego, w jakich obszarach możemy podnieść swoje kompetencje, aby naprawa debaty publicznej stawała się coraz bardziej efektywna. 
 
Dziękujemy Kotwice Kariery za możliwość zdiagnozowania mocnych stron naszych wolontariuszy.
Dziękujemy Pani Doktor Natalii Pamule-Cieślak za przekazanie wiedzy dotyczącej zawansowanych technik wyszukiwania informacji.
Podziękowania również dla Adam Antoniuk – FOTO za profesjonalne kadry upamiętniające nasze spotkanie.
Last but not least – wielkie podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy pojawili się na naszym zjeździe!
Sfinansowano ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i realizacji zadania „Dobry. Lepszy. INDID!”