Debata „Czy to już koniec pandemii Covid-19”?

Za nami pierwsza debata z cyklu „Lepiej rozmawiajMY”. Spotkanie dotyczyło pandemii Covid-19. W kolejnych debatach będziemy poruszali równie istotne tematy społeczne oraz analizowali przekazy medialne, które ich dotyczą.

Dociera do nas o wiele mniej informacji na temat Covid-19 niż kilka miesięcy temu. Może to prowadzić do wniosków, że szczyt pandemii już za nami. Ale czy na pewno?
 Wczoraj (30.06.2022) spotkaliśmy się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, żeby odpowiedzieć na pytanie „Czy to już koniec pandemii covid-19?”, a na naszym Facebooku prowadzona była transmisja online. Uczestnikami debaty byli: 

  • dr hab. Michał Wróblewski – socjolog i filozof, profesor Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi badania w obszarze studiów nad nauką i techniką oraz socjologii medycyny, zdrowia i choroby.

  • Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa, animator kultury, znawca historii sztuki.

  • Nikola Bochyńska – redaktor naczelna portalu CyberDefence24.pl, badająca jak nowe technologie wpływają na zmiany społeczne i jakie konsekwencje niesie za sobą dezinformacja.

  • dr Klaudia Rosińska – pedagog, specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji i cyberbezpieczeństwa.

W trakcie spotkania uczestnicy przedstawiali swoje stanowiska wobec wydarzeń związanych z wybuchem pandemii. Różnorodność stanowisk była powodem dynamicznej, ale zarazem kulturalnej debaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim panelistom za udział w tej jakże interesującej dyskusji!  

Dziękujemy również wszystkim odbiorcom za obecność i zainteresowanie.

_____________
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Lepiej rozmawiajMY i zmieńMY media na DOBRE! Projekt realizowany z dotacji  Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.