Janusz Schwertner z nagrodą Dobrego Dziennikarza 2019

Przyznaliśmy nagrodę Dobrego Dziennikarza 2019! Laureatem nagrody został dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.

Statuetka została wręczona podczas konferencji „Co z tym Dziennikarstwem?” 9 grudnia 2019 roku. To niesamowita chwila dla Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz portalu DobrzyDziennikarze.pl, ponieważ nagrodę wręczaliśmy po raz pierwszy. Wśród nominowanych w głosowaniu internetowym znaleźli się również Tomasz Sekielski, Łukasz Warzecha oraz Mariusz Zielke.

Nagrodę chcemy wręczać co roku dziennikarzowi, który w swojej pracy wyróżnił się w sposób szczególny przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej. Ten zawód to nie tylko przekazywanie informacji, ale też kształtowanie postaw i wywieranie wpływu na postrzeganie otaczającego nas świata. Dziennikarze nie są oderwani od problemów dnia codziennego, wpływów i złożonych relacji politycznych, biznesowych i towarzyskich. Chcemy nagradzać tych, którzy w tych wszystkich zawiłościach nie tracą tego co najważniejsze i przestrzegają kodeksu etyki dziennikarskiej, przekazują informacje rzetelnie i z poszanowaniem tematu i odbiorcy. Wraz z portalem DobrzyDziennikarze.pl takie artykuły i takich dziennikarzy będziemy doceniali. W tym roku uhonorowaliśmy Janusza Schwertnera, którego artykuł „Imperator A.K. Opowieść o polskim Carringtonie” został zgłoszony jako wyraz dobrego dziennikarstwa.

Janusz Schwertner jest nie tylko dziennikarzem Onetu, ale publikował również w „Playboyu” i magazynie „Esquire”, miesięczniku „?dlaczego”, tygodniku „Bloomberg Businessweek Polska” i „Przeglądzie Sportowym”. Za swoje artykuły był laureatem wielu nagród, pracuje również jako wykładowca akademicki.

Januszowi  Schwertnerowi gratulujemy! Do zobaczenia na rozdaniu nagród za rok!

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Aktywni Obywatele naprawiają debatę publiczną! Kontrola obywatelska przekazów medialnych w formie wolontariatu jako praktyczna edukacja obywatelska”, dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

KONTAKT

 

Instytut Dyskursu i Dialogu
ul. Świętej Katarzyny 5/3, 87-100 Toruń

TEL. 509143332
biuro@indid.pl

 

Jeśli chcesz się z nami spotkać i porozmawiać, nie wahaj się, napisz do nas!